Hakkımızda

SAYIN VELİ;

Mevcut eğitim sistemimiz de ilköğretim ve ortaöğretim de genellikle tam gün bazı durumlarda sabahçı ve öğlenci uygulaması yapılmaktadır. Bu sistemde öğrenciler sabahtan öğleye kadar, ya da öğleden sonra zamanlarını okul dışında geçirmektedir. Bu sebepten dolayı çalışan ailelerimizin çocuklarının zamanlarını daha etkin ve daha verimli geçirebilmeleri için sizlerin destekçisi olma kararındayız.

YELDEĞİRMENİ ÇOCUK KULÜBÜNÜN öncelikli ana amacı; öğrencinin sıcak, güler yüzlü kendini evinde gibi hissettiği donanımlı, hoşgörülü ve sabırlı öğretim kadrosu ayrıca fiziki koşulları son derece güvenli ve huzurlu olmasıdır. Kurumumuz da öncelikle ödev çalışması yapmaktayız. Çalışan sayımız öğrencilerle bire bir ilgilenebilecek düzeydedir. Fakat kurum ve öğretim kadrosu olarak temel inancımız öğrencinin; öğretmenin üstlendiği ödev değil, öğrencinin kendi ödevine odaklanabildiği ve ödev sorumluluğunu aldığı problem çözme becerisine sahip, çalışma disiplini gelişmiş sorgulayan öğrenciler yetiştirmektir. Ödev çalışmaları dışında okul müfredatına paralel olarak akademik ders desteği sağlamak, profesyonel öğretmenlerimizin gözetiminde öğrencilerimizin anlamadığı konuları ezbere dayalı olmayan, uygulamaya yönelik pekiştirmektir. Yeldeğirmeni Çocuk Kulübünde ders saatleri dışında öğrencilerin sosyalleşmesi ilgi ve yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak adına sosyal kulüp çalışmaları da yapılmaktadır. Bunlar gitar. bağlama, keman, drama, görsel sanatlar, perküsyon olarak uygulanmaktadır. Çünkü sanat görsel ve algısal yetilerini geliştirdiği gibi, ifade özgürlüğü ve daha yaratıcı olmalarını da sağlar. Yabancı dil eğitimine oldukça önem veren bir kurum olarak, insan beyninin en hızlı ve en esnek olduğu çocukluk yaş aralığı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dilin ve algılamanın en etkin dönemidir. Yeldeğirmeni Çocuk Kulübü her gün müfredata uygun yabancı dil desteği vermektedir

Kurumda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi ara öğün olarak belirlenmiştir.

Yavrularımız bizim en değerli varlıklarımız, göz bebeklerimizdir. Çocuklarınızı bize emanet ederken onları koşulsuz sevgi ve şefkatle kucaklayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR.